Psychoterapia przez internet

Dzięki rozwojowi technologii z terapeutą możesz spotkać się już nie tylko stacjonarnie, ale również na sesji terapeutycznej przez internet. Jeśli z różnych powodów nie mogłeś pojawić się osobiście w gabinecie specjalisty, teraz masz możliwość odbywać psychoterapię online z dowolnego miejsca i czerpać z tych spotkań takie same korzyści. Rozmawiasz ze mną w czasie, który najbardziej Ci odpowiada, co pozwala dopasować grafik terapii do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Dlaczego warto zdecydować się na Terapię TSR online?

Terapia — zarówno przez internet, jak i prowadzona w sposób tradycyjny — uważana jest za jedną z najskuteczniejszych form pomocy psychologicznej. Korzystając z profesjonalnych sesji terapeutycznych w formie zdalnej lub stacjonarnej, można osiągnąć głębokie i długotrwałe skutki.

Jakie korzyści przynoszą sesje terapeutyczne online?

Terapia online może okazać się przydatna w wielu różnych sytuacjach i przyczynić się do znacznej poprawy samopoczucia. Sesje z terapeutą pomagają:

 • przetrwać życiowy kryzys,
 • uporać się z zaburzeniami psychicznymi o różnorodnym pochodzeniu,
 • wyjść z uzależnienia,
 • poradzić sobie ze skutkami traumatycznych doświadczeń z przeszłości, ze stresem albo odczuwaniem różnych lęków,
 • poprawić relacje z osobami bliskimi.

Terapia online pozwala lepiej rozumieć siebie i skuteczniej dbać o swoje potrzeby. Spotkania terapeutyczne przez internet mogą także służyć nauce sprawniejszego komunikowania się z innymi.

Jak wygląda terapia psychologiczna online?

Jak wygląda typowa sesja terapeutyczna tego typu? Jej formuła i przebieg są bardzo zbliżone do spotkań w tradycyjnej formie. Terapeuta przez internet chce zbudować relację z klientem opartą na zaufaniu i bezpieczeństwie. Jest ona bardzo ważna w procesie psychoterapeutycznym i wpływa na skuteczność terapii. Pomaga otworzyć się w kontakcie z drugą osobą i szczerze z nią rozmawiać. Dlatego na samym początku psychoterapii będę chciała Cię lepiej poznać — Twoje życie, potrzeby czy oczekiwania. Jeśli chcesz rozpocząć terapię, ustalamy wspólnie jej cele. Na kolejnych spotkaniach terapeutycznych będziemy do nich dążyć i analizować je, a także dzielić się spostrzeżeniami.

Wszystko, co powiesz podczas terapii przez internet, pozostanie między nami. Jestem zobowiązana do zachowania tajemnicy zawodowej, która obejmuje nie tylko to, o czym rozmawiamy, ale i sam fakt, że korzystasz z usług mojego gabinetu. Terapeuta TSR online działa dokładnie na takich samych zasadach jak podczas sesji stacjonarnych i obowiązują go identyczne reguły.

Sesje terapeutyczne online

Kiedy warto zdecydować się na terapię przez internet? Jeśli jesteś akurat w trudnym momencie swojego życia lub w sytuacji, kiedy zależy Ci na tym, aby przepracować jakiś trudny dla siebie temat. Kiedy czujesz, że sam możesz sobie nie poradzić z problemami, z którymi przyszło Ci się zmierzyć. Powodem do udziału w sesjach terapii online może być również nauczenie się lepszego i bardziej świadomego funkcjonowania na co dzień.

Sesje terapeutyczne online z terapeutą właściwie niczym nie różnią się od tradycyjnej formy terapii. Najczęściej odbywają się raz w tygodniu o stałych porach i trwają ok. 50 minut.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na systematyczne wizyty w gabinecie m.in. ze względu na:

 • miejsce zamieszkania, w którym nie ma dostępu do terapeuty,
 • różne życiowe zobowiązania,
 • częste podróże,
 • przebywanie na stałe za granicą,
 • stałą opiekę nad dzieckiem czy osobą starszą,
 • pracę,

to psychoterapia przez internet stanowi najlepszą alternatywę dla Ciebie.

Call Now Button