Gabinet psychologiczny online: terapia przez internet, opinie

Zamiast klasycznego spotkania w gabinecie stacjonarnym, proponuję Ci konsultację psychologiczną przez internet. To spotkania, które klienci wybierają ze względu na wygodę czy oszczędność czasu (odchodzi np. dojazd do specjalisty), jak również poczucie bezpieczeństwa i komfort prowadzenia rozmowy w znajomym i przyjaznym dla siebie otoczeniu. Napięty grafik, odległość, obawy przed osobistym spotkaniem czy ograniczona mobilność – przyczyn, dla których rozmowa online z psychologiem może okazać się bardziej komfortowym i szybszym sposobem na podzielenie się swoim problemem ze specjalistą, jest wiele.

Jeśli nie korzystałeś jeszcze z tej formy terapii, masz okazję, aby przekonać się, jak przebiega rozmowa, i oswoić z tym, że odbywa się w nieco innych warunkach, bez utraty swojej jakości.

Na czym polega konsultacja psychologiczna przez internet?

Jeśli nie wiesz, jakiego rodzaju wsparcie jest Ci potrzebne, psycholog online wysłucha Twoich potrzeb, trudności i wątpliwości. Jestem po to, aby pomóc w podjęciu decyzji, czy potrzebujesz dalszych spotkań ze specjalistą. Podpowiadam również, jaka forma wsparcia będzie najlepiej do Ciebie dopasowana: terapia indywidualna, grupowa, coaching, a może warsztat lub szkolenie.

Konsultacja psychologiczna w gabinecie polega na rozmowie z klientem. Poruszamy podczas niej przyczynę zgłoszenia, przeżywane trudności. Spotkanie online w gabinecie dotyczyć może także ewentualnych objawów zaburzeń psychicznych lub obszarów życia, w których zależy Ci na zmianach.

Psycholog Iława zadaje pytania, dzięki którym może dowiedzieć się, w jakiej aktualnie sytuacji znajduje się klient i jakie ma oczekiwania — co chce, aby się zmieniło. Terapeuta poszerza i pogłębia perspektywę klienta, co przyczynia się do większej samoświadomości uczestnika terapii i przejścia z koncentracji na problemie na koncentrację na potrzebach i rozwiązaniach.

Liczba konsultacji zależy od klienta oraz tego, ile trudności udało nam się wspólnie przepracować. To Ty decydujesz, czy jeszcze potrzebujesz spotkań. Jedno trwa zazwyczaj 50 minut.

Wizyta w gabinecie psychologicznym online

Kiedy warto spotkać się z psychologiem przez internet? Możesz to zrobić, jeśli np.:

  • zaobserwujesz trudności w relacjach,
  • przeżywasz kryzys emocjonalny,
  • potrzebujesz zmiany w swoim życiu lub poszukujesz jego sensu,
  • masz za sobą traumatyczne doświadczenie.

Konsultacja psychologiczna w gabinecie przez internet jest po to, abyś wspólnie ze specjalistą zastanowił się nad tym, czy potrzebujesz dalszego wsparcia, a jeśli tak, to jakie będzie najlepsze. Stosuje się wówczas np. terapię indywidualną, grupową, rodzinną. W niektórych sytuacjach psycholog może Ci również zaproponować, abyś wykonał dodatkowe badania lekarskie u endokrynologa, neurologa czy psychiatry.

Interesuje Cię pomoc psychologiczna online? Możesz wykorzystać formularz znajdujący się na stronie w zakładce „Umów wizytę”, która odbywa się wówczas na platformie Zoom (klient otrzymuje link do spotkania na maila), lub ustalić ją osobiście. W tym drugim przypadku potwierdzam spotkanie poprzez telefon, wiadomość SMS czy platformę WhatsApp.

TSR online w gabinecie psychologicznym

Proponuję wstępne konsultacje psychologiczne online, a także terapię krótkoterminową skoncentrowaną na rozwiązaniach. TSR jest metodą odpowiednią dla osób, które są zainteresowane osiągnięciem pożądanych efektów, bez konieczności dogłębnego analizowania wydarzeń z przeszłości. Zgodnie z założeniami nurtu, w którym pracuję, to Ty decydujesz o liczbie oraz częstotliwości rozmów w gabinecie. Oznacza to też, że dostosowuję przebieg oraz tematykę spotkań do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Terapia online pozwala uzyskać efekty zbliżone do tych, jakich możesz oczekiwać w trakcie spotkań stacjonarnych ze specjalistą. Działając w nurcie TSR, w trakcie rozmów z klientem skupiam się na jego mocnych stronach, wykorzystując je do poszukiwania optymalnych rozwiązań problemów, z którymi zgłasza się do gabinetu. Możesz umówić się na konsultację wstępną przez internet, aby przekonać się osobiście, czy terapia psychologiczna online jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie.

Konsultacje dla par w gabinecie psychologicznym – online

TSR jest również jednym z narzędzi służących do zażegnywania konfliktów w związkach. W gabinecie psychologicznym prowadzę terapię par, która nastawiona jest na szybkie efekty. W trakcie rozmowy przez internet zajmujemy się omawianiem Twojej relacji z partnerem, dostosowując metody działania do Waszych bieżących potrzeb.

Terapia online w nurcie TSR może okazać się pomocna dla par, które m.in.:

  • chcą lepiej radzić sobie z rozwiązywaniem konfliktów,
  • przechodzą poważny kryzys w związku,
  • poszukują skutecznych metod komunikacji.

Prowadzony przeze mnie gabinet psychologiczny online przyjmuje pary w związkach, które chcą poprawić jakość wzajemnych relacji. Na konsultację można zgłaszać się z problemami życia codziennego, które są rozwiązywane wspólnie w ramach TSR. Nurt ten okazuje się pomocny także w poważnych kryzysach, związanych np. ze zdradą, rodzinną traumą czy dużymi zmianami w zachowaniu jednego lub obydwu partnerów.

Call Now Button