Gabinet psychologiczny online

Zamiast klasycznego spotkania w gabinecie stacjonarnym, proponuję Ci konsultację psychologiczną przez internet. To spotkania, które klienci wybierają ze względu na wygodę czy oszczędność czasu (odchodzi np. dojazd do specjalisty), jak również poczucie bezpieczeństwa i komfort prowadzenia rozmowy w znajomym i przyjaznym dla siebie otoczeniu. Napięty grafik, odległość, obawy przed osobistym spotkaniem czy ograniczona mobilność – przyczyn, dla których rozmowa online z psychologiem może okazać się bardziej komfortowym i szybszym sposobem na podzielenie się swoim problemem ze specjalistą, jest wiele.

Jeśli nie korzystałeś jeszcze z tej formy terapii, masz okazję, aby przekonać się, jak przebiega rozmowa, i oswoić z tym, że odbywa się w nieco innych warunkach, bez utraty swojej jakości.

Na czym polega konsultacja psychologiczna przez internet?

Jeśli nie wiesz, jakiego rodzaju wsparcie jest Ci potrzebne, psycholog przez internet wysłucha Twoich potrzeb, trudności i wątpliwości. Jestem po to, aby pomóc w podjęciu decyzji, czy potrzebujesz dalszych spotkań ze specjalistą. Podpowiadam również, jaka forma wsparcia będzie najlepiej do Ciebie dopasowana: psychoterapia indywidualna, grupowa, coaching, a może warsztat lub szkolenie.

Konsultacja psychologiczna polega na rozmowie z klientem. Poruszamy podczas niej przyczynę zgłoszenia, przeżywane trudności. Spotkanie online dotyczyć może także ewentualnych objawów zaburzeń psychicznych lub obszarów życia, w których zależy Ci na zmianach.

Psycholog Iława zadaje pytania, dzięki którym może dowiedzieć się, w jakiej aktualnie sytuacji znajduje się klient i jakie ma oczekiwania — co chce, aby się zmieniło. Terapeuta poszerza i pogłębia perspektywę klienta, co przyczynia się do większej samoświadomości uczestnika terapii i przejścia z koncentracji na problemie na koncentrację na potrzebach i rozwiązaniach.

Liczba konsultacji zależy od klienta oraz tego, ile trudności udało nam się wspólnie przepracować. To Ty decydujesz, czy jeszcze potrzebujesz spotkań. Jedno trwa zazwyczaj 50 minut.

Wizyta w gabinecie psychologicznym online

Kiedy warto spotkać się z psychologiem przez internet? Możesz to zrobić, jeśli np.:

  • zaobserwujesz trudności w relacjach,
  • przeżywasz kryzys emocjonalny,
  • potrzebujesz zmiany w swoim życiu lub poszukujesz jego sensu,
  • masz za sobą traumatyczne doświadczenie.

Konsultacja psychologiczna przez internet jest po to, abyś wspólnie ze specjalistą zastanowił się nad tym, czy potrzebujesz dalszego wsparcia, a jeśli tak, to jakie będzie najlepsze. Stosuje się wówczas np. psychoterapię indywidualną, grupową, rodzinną. W niektórych sytuacjach psycholog może Ci również zaproponować, abyś wykonał dodatkowe badania lekarskie u endokrynologa, neurologa czy psychiatry.

Procedura skorzystania z konsultacji online jest prosta. Możesz wykorzystać formularz znajdujący się na stronie w zakładce „Umów wizytę”, która odbywa się wówczas na platformie Zoom (klient otrzymuje link do spotkania na maila), lub ustalić ją osobiście. W tym drugim przypadku potwierdzam spotkanie poprzez telefon, wiadomość SMS czy platformę WhatsApp.

Call Now Button