Psychoterapia przez internet

Zamiast klasycznego spotkania w gabinecie stacjonarnym, proponuję Ci konsultację psychologiczną przez internet. To spotkania, które klienci wybierają ze względu na wygodę czy oszczędność czasu (odchodzi np. dojazd do specjalisty), jak również poczucie bezpieczeństwa i komfort prowadzenia rozmowy w znajomym i przyjaznym dla siebie otoczeniu. Napięty grafik, odległość, obawy przed osobistym spotkaniem czy ograniczona mobilność – przyczyn, dla których rozmowa online z psychologiem może okazać się bardziej komfortowym i szybszym sposobem na podzielenie się swoim problemem ze specjalistą, jest wiele.

Jeśli nie korzystałeś jeszcze z tej formy terapii, masz okazję, aby przekonać się, jak przebiega rozmowa, i oswoić z tym, że odbywa się w nieco innych warunkach, bez utraty swojej jakości.

Na czym polega konsultacja psychologiczna przez internet?

Jeśli nie wiesz, jakiego rodzaju wsparcie jest Ci potrzebne, psycholog przez internet wysłucha Twoich potrzeb, trudności i wątpliwości. Jestem po to, aby pomóc w podjęciu decyzji, czy potrzebujesz dalszych spotkań ze specjalistą. Podpowiadam również, jaka forma wsparcia będzie najlepiej do Ciebie dopasowana: psychoterapia indywidualna, grupowa, coaching, a może warsztat lub szkolenie.

Konsultacja psychologiczna polega na rozmowie z klientem. Poruszamy podczas niej przyczynę zgłoszenia, przeżywane trudności. Spotkanie online dotyczyć może także ewentualnych objawów zaburzeń psychicznych lub obszarów życia, w których zależy Ci na zmianach.

Psycholog Iława zadaje pytania, dzięki którym może dowiedzieć się, w jakiej aktualnie sytuacji znajduje się klient i jakie ma oczekiwania — co chce, aby się zmieniło. Terapeuta poszerza i pogłębia perspektywę klienta, co przyczynia się do większej samoświadomości uczestnika terapii i przejścia z koncentracji na problemie na koncentrację na potrzebach i rozwiązaniach.

Liczba konsultacji zależy od klienta oraz tego, ile trudności udało nam się wspólnie przepracować. To Ty decydujesz, czy jeszcze potrzebujesz spotkań. Jedno trwa zazwyczaj 50 minut.

Psycholog przez internet

Kiedy warto spotkać się z psychologiem przez internet? Możesz to zrobić, jeśli np.:

  • zaobserwujesz trudności w relacjach,
  • przeżywasz kryzys emocjonalny,
  • potrzebujesz zmiany w swoim życiu lub poszukujesz jego sensu,
  • masz za sobą traumatyczne doświadczenie.

Konsultacja psychologiczna przez internet jest po to, abyś wspólnie ze specjalistą zastanowił się nad tym, czy potrzebujesz dalszego wsparcia, a jeśli tak, to jakie będzie najlepsze. Stosuje się wówczas np. psychoterapię indywidualną, grupową, rodzinną. W niektórych sytuacjach psycholog może Ci również zaproponować, abyś wykonał dodatkowe badania lekarskie u endokrynologa, neurologa czy psychiatry.

Procedura skorzystania z konsultacji online jest prosta. Możesz wykorzystać formularz znajdujący się na stronie w zakładce „Umów wizytę”, która odbywa się wówczas na platformie Zoom (klient otrzymuje link do spotkania na maila), lub ustalić ją osobiście. W tym drugim przypadku potwierdzam spotkanie poprzez telefon, wiadomość SMS czy platformę WhatsApp.

Call Now Button